Реєстрація    Увійти
Авторизація

МІСЬКА ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ РОЗВИВАЄ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

Низький рівень забезпечення житлом є однією з найгостріших соціальних проблем держави. Дитяче населення нашого міста станом на перше вересня поточного року становить 17780 осіб, з них 94 це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Станом на перше жовтня 2013 р. мають право на користування житлом 65 дітей, на право власності – 27 дітей, не мають власного житла – 2 дитини. На квартирному обліку у Дрогобичі перебувають двоє осіб (з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), двоє потребують постановки на квартирний облік.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою (піклуванням) громадян перебуває 77 дітей, 4 дитини виховуються у прийомних сімя’х, 5 – у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 дітей перебуває в інших навчальних закладах на повному державному утриманні.

Аби вирішити проблему з недостатнім забезпеченням житла сиріт та діточок, позбавлених батьківської опіки, держава розробила Програму, у яку увійшов і Дрогобич – „Міська програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у м. Дрогобичі на 2013-2015 роки”. Метою Програми є поступове розв’язання проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт. Вона є інструментом реалізації державної політики щодо забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в цілому і захисту їх житлових прав зокрема. Програма охоплює систему цілей, завдань і заходів для їхнього досягнення та реалізації, яка пропонується шляхом забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за рахунок добудови незавершених будівництвом житлових будинків з високим ступенем будівельної готовності, а також придбання житла у введених в експлуатацію багатоквартирних житлових будинках за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, нового будівництва (реконструкції).

При цьому квартири, що підлягають добудові та викупу, повинні відповідати затвердженим нормам соціального житла щодо їх площі і планування, а також здаватися в експлуатацію з чистовим опорядженням. З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів для будівництва житла, в одному будинку доцільно поєднувати вільні від зобов’язань квартири, що використовуються як для доступного, так і для соціального житла.

Вищезгадана Програма розроблена на виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011 „Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні” та виконання протокольного доручення голови ЛОДА від 08.07.2013 №44/0/7-13 та протокольного доручення від 08.07.2013 №51/0/7-13 щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки у Львівській області. Формування Програми здійснювалось на базі розрахунків і вихідних даних, наданих Службою у справах дітей облдержадміністрації.

Виконання Програми дасть змогу забезпечити житлом 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа шляхом будівництва (викупу) 164 метрів квадратних загальної площі; упровадити фінансово-інвестиційний механізм державної підтримки будівництва соціального житла, спрямований на забезпечення максимальної ефективності використання державних коштів. А також сприяти створенню умов для стабільної роботи будівельної галузі, збереження робочих місць.
МІСЬКА ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ РОЗВИВАЄ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ
На сьогоднішній день у Дрогобичі маємо 4 особи (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування), які перебувають на квартирному обліку ще від 01.01.2012 року і підлягають забезпеченню житлом у рамках Програми протягом 2013-2015 р.р. Згідно даних Комунального підприємства „Управління капітального будівництва” Дрогобицької міської ради, середня загальна площа 1-кімнатної квартири становитиме 41 метр квадратний. Вже наступного року трьох таких діточок має бути забезпечено квартирами, а ще одну дитину забезпечать житлом вже у 2015 році.
Згідно з даними Комунального підприємства „Управління капітального будівництва” Дрогобицької міської ради, потреба коштів для реалізації Програми у м. Дрогобичі за період з 2013 до 2015 року становить 902 тис. грн., що дозволить збудувати 164 метри квадратних житла.

Виконання Програми закінчується у визначені Законом терміни, після чого відділ містобудування та архітектури Дрогобицької міської ради скликає заключний звіт про результати її виконання та подає на розгляд сесії Дрогобицької міської ради із пояснювальною запискою про кінцеві результати виконання Програми не пізніше, ніж у двомісячний строк після терміну її закінчення.

Вікторія ЛИШИК за поданням Дрогобицької міської ради

Лайф Інфо
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: