Реєстрація    Увійти
Авторизація

НА СЬОГОДНІШНІЙ СЕСІЇ ГОВОРИЛОСЯ ПРО ТЕ, ЩО СВОЇМИ ДІЯМИ ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВО ПАРАЛІЗУЄ РОБОТУ ВЛАДИ НА МІСЦЕВИХ РІВНЯХ!

Сьогодні, 25 жовтня, відбулося чергове ХХХV засідання сесії Дрогобицької міської ради. Загалом, було розглянуто ряд бюджетних, економічних , земельних питань, питань щодо приватизації. До відома депутатів, відповідно до п. 23, ч. 1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” було представлено Звіт про міський бюджет м. Дрогобича за 9 місяців 2013 року. Загальний обсяг його доходів становить 235 483 562,81 тис. грн. Враховуючи доходи загального податку в сумі 215 321 489 грн.

НА СЬОГОДНІШНІЙ СЕСІЇ ГОВОРИЛОСЯ ПРО ТЕ, ЩО СВОЇМИ ДІЯМИ ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВО ПАРАЛІЗУЄ РОБОТУ ВЛАДИ НА МІСЦЕВИХ РІВНЯХ!

Каменем „спотикання” у сьогоднішній роботі депутатського корпусу була проблема з блокуванням рахунків міського бюджету казначейством. З цього приводу було заслухано керівника Дрогобицького управління Державної казначейської служби Оксану Куцик, яка доповідала щодо роботи казначейської служби у Дрогобичі. Вона ж відповідала на запитання депутатів (зокрема Михайла Ваврина, котрий звинувачував п. Оксану, як керівника казначейської служби у бездіяльності), чому блокуються рахунки казначейства, адже через це паралізується робота виконкому – не виплачуються гроші підрядникам фірм, які проводять роботи щодо капітального ремонту доріг, по благоустрою; та й комунальні служби також потерпають від безгрошів’я?

- Бюджет м, Дрогобича, як і багатьох інших міст України, не виконується. Тому пустує міська казна. Жодним Законом України органи казначейства не наділені повноваженнями відповідати за фінансовий ресурс бюджету. Органи казначейства – це структури, які підпорядковані державному казначейству України (як і наше управління зокрема). У своїй діяльності ми керуємося Законом України. Відповідно до положення „Про казначейство” ми здійснюємо розрахунково-касове обслуговування на основі ведення єдиного казначейського рахунку, який відкритий на ім’я Державної казначейської служби України Національного банку України. І будь-які операції, які здійснюються з єдиного казначейського рахунку – повинні здійснюватись на підставі наявного фінансового ресурсу. – Розпочала свою доповідь Оксана Сидорівна.

Та депутати вимагали конкретики, а надто вже невгамовний Михайло Васильович, котрий не міг зрозуміти, чому п. Оксана викликала міліцію, коли під казначейством бастували робітники комунальних служб та підрядні організації, вимагаючи своїх кровно зароблених грошей? На що п. Оксана натякнула, що лише виконувала посадові інструкції. І повідомила депутатський корпус про те, що станом на сьогоднішній день усі «захищені» статті видатків проплачено, є затримки по «незахищених». Згідно слів п. Оксани, щодня міське казначейство передає «у Київ» зведену інформацію, однак допоки нема фінансового ресурсу - виділення коштів не відбувається. Усі кошти акумулюються на єдиному казначейському рахунку, відкритому в Нацбанку України. „Не ми на місці приймаємо рішення про виділення коштів…» - резюмувала Оксана Сидорівна (натякаючи на вказівки «зверху»).
Доволі влучну репліку висловив депутат Михайло Лужецький про те, що народні обранці навіть гадки не мали, коли приймали бюджет, розподіляли кошти відділам освіти, культури, на медицину, що виникне така незрозуміла ситуація.
- Робота казначейства – це катастрофа. Навіщо тоді нам приймати бюджет, якщо він не виконується?! Давайте віддамо усе Казначейству, і нехай потім воно пояснює, чому не ремонтуються дороги, стадіон, площа Ринок.. Ми ж не просимо чужого – даємо зароблені гроші і просимо «оплатіть» за виконану роботу... Але… Якби вас не було – ми б занесли „платіжки” у будь-який банк – і через 2 години гроші уже б були на необхідних рахунках. Оця ваша служба ні за що не відповідає, і спитати за бездіяльність немає з кого. А ви уявіть, як важко потрапити в будь-який мікро-проект. Наприклад, щодо заміни вікон в дитячих садочках.? От, ми подаємо необхідні документи, виграємо конкурс, потраплаємо в Програму, на проект передбачаються кошти в області, в нашому бюджеті, свою частку збирають батьки, але ми нічого не можемо зробити – бо «казначейство не пропускає платежів». Як нам тим батькам в очі дивитися? – Констатував п. Лужецький.

НА СЬОГОДНІШНІЙ СЕСІЇ ГОВОРИЛОСЯ ПРО ТЕ, ЩО СВОЇМИ ДІЯМИ ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВО ПАРАЛІЗУЄ РОБОТУ ВЛАДИ НА МІСЦЕВИХ РІВНЯХ!

Його підтримав депутат Богдан Николаїшин, відзначивши, що, згідно чинного Законодавства, органам державної влади забороняється втручатися в діяльність органів місцевого самоврядування. І відзначив, що ні про який розвиток і відповідальність не можна говорити, коли сьогодні наочно спостерігаються порушення цілої низки Законів України. Такий підхід держказначейства, на розсуд п. Богдана, є абсолютно неприйнятним.

Депутат Роман Курчик абсолютно не церемонився з висловлюванням: «Свиня» зарита в Кабінеті Міністрів . Їм вигідно акумулювати гроші в себе, розподіляти в ручному режимі і тримати кожного «на прив’язці». – Заявив він.
Загалом, виступів було доволі багато. І всі, як один, зводилися до єдиного: розподіл коштів в ручному режимі, керування коштами спецфондів населених пунктів – це неприпустимо!

НА СЬОГОДНІШНІЙ СЕСІЇ ГОВОРИЛОСЯ ПРО ТЕ, ЩО СВОЇМИ ДІЯМИ ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВО ПАРАЛІЗУЄ РОБОТУ ВЛАДИ НА МІСЦЕВИХ РІВНЯХ!

Аби хоч якось вплинути на ситуацію, депутатським корпусом та виконкомом було прийняте рішення: надіслати Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо проблемних питань з проведення органами Державної казначейської служби України касових видатків місцевих бюджетів у 2013 році.
Як неодноразово повідомлялося на засіданнях виконкому та оперативних нарадах Дрогобицької міської ради, на сьогодні, на рахунках Держказначейства України «зависло» 14 млн. грн., передбачених на соціально-економічний розвиток Дрогобича.

Вікторія ЛИШИК

Лайф Інфо
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (1)
Масяня 27 жовтня 2013, 20:00
...усі «захищені» статті видатків проплачено...


Якщо захищена стаття це зарплата п.Оксани Куцик, то вона вже проплачена. А якщо це зарплата бюджетників, то тоді ще не проплачена.
Цитувати          1
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: