Реєстрація    Увійти
Авторизація

Свобода & Регіони – шлюб за розрахунком

Теперішній курс до членства в Євросоюзі дивним чином об`єднав українських політиків. Здавалося б, зовсім не сумісні Партія регіонів та ВО “Свобода” стали однодумцями при “європейському виборі” курсу України. Об`єднала євроінтеграція також “кровних ворогів” Віктора Януковича та Олега Тягнибока – обидва лідери раптом стали чомусь прагнути вступу України до Євросоюзу. Цей вибір двох “партайґеноссе” став для багатьох загадкою: чому?
Свобода & Регіони – шлюб за розрахунком
Торкнемося діяльності партії, яка утворилася внаслідок розколу всередині НСПУ (Націонал-Соціалістичної Партії України). На фініші Помаранчевої революції частина націоналістично налаштованих членів цієї партії пішла за одним її лідером, Олегом Тягнибоком, і утворили нову партію “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, інші, прихильники Андрія Парубія, залишилися осторонь нового утворення. У 2006 році партія ВО “Свобода” вперше увійшла до виборчих списків, на місцевих рівнях вона подекуди набрала необхідну кількість голосів і мала своїх представників. Тоді мені довелося бути керівником міської організації у Дрогобичі. У нашому місті “Свобода” не набрала необхідної кількості голосів і не була представлена у депутатському корпусі міської ради.

Пригадую, як проходила тодішня передвиборча агітація лідера “свободівців” Олега Тягнибока. Приїжджаючи до Дрогобича та інших міст, голова ВО “Свобода” буквально “зривав” публіку, маючи в своєму арсеналі набір гасел, на які гучно реагували українці. Крім того, Олег Тягнибок говорив тоді про три “К”, яких Україна має негайно позбутися: комуністів, кагебістів і кучмістів. В особливих випадках він міг згадати ще “москалів” і “жидів”, що викликало скандал у певних колах і разом з ним популярність серед українських патріотів.

Часи змінилися і сьогодні представники ВО “Свобода” є не лише у міських та сільських радах, але й у найвищому законодавчому органі. У Верховну Раду “Свобода” йшла, щоб, цитуючи одне із гасел цієї політичної сили, українці добре жили на “СВОїй БОгом ДАній землі”. Однак, якихось суттєвих змін він роботи своїх улюбленців у парламенті українці не помітили. Що стосується самої партії, то вона швидко забула про свої гасла і обклалася людьми, котрим можна дати відразу усі три “К”, а також інші значущі перші літери – “О” (олігарх), “Б” (бандит), “П” (перекинщик) тощо. Замість чистки своїх партійних лав Олег Тягнибок декілька разів проводив перереєстрацію, внаслідок цих операцій ВО “Свобода” щоразу поповнювалася грошовитими людьми і позбавлялася ідейних. Тому, прийшовши до Верховної Ради, “свободівці” забули про те, на чому колись набирали собі популярності: у депутатів занадто великі пільги, вони мають надміру високі пожиттєві пенсії і таке інше. Подейкують, що сам партайґеноссе “свободівців” збудував собі великий маєток у заповідній зоні під Києвом…

Серед українського політикуму та простих громадян переважала думка, що Партія регіонів та ВО “Свобода”, а також Віктор Янукович і Олег Тягнибок – цілковиті антиподи і непримиренні вороги. Насправді ж, це повна ілюзія і неправда. Бо ці партії та їх лідери підгодовують одне одного – в прямому і переносному розумінні. Насамперед, ідейно. Чи могла б існувати націоналістична партія (принаймні, ВО “Свобода” такою себе декларує), якби не було об’єкта невдоволення – партії, клану чи особи, що узурпували владу? А чи не краще для цього узурпатора мати собі політсилу-антипода, яка буде імітувати непримиренну боротьбу з владою і зводитиме нанівець створення будь-якої іншої опозиції?

Впродовж усіх років діяльності ВО “Свобода” поміж простим народом розповзалися чутки, що цю партію фінансують регіонали. Хтось вірив тим чуткам, а хтось не вірив, особисто я – ні. Не вірив навіть тоді, коли близька мені людина, що працює на високих дипломатичних посадах, авторитетно говорила, що це є правдою. Чоловік стверджував, що особисто чув, як довірені особи від партій-антиподів домовлялися про фінансування ВО “Свобода”. Я не вірив словам близької мені людини, бо й сам був тоді заворожений виступами Олега Тягнибока і вважав його майже непомильним. Згадати версію про джерело фінансування “Свободи” спонукала теперішня діяльність цієї партії у нашому парламенті. Її радше можна назвати бездіяльністю. Якби не деякі кроки, що дивним чином збігаються з інтересами Партії регіонів.

Тож, торкнемося діяльності саме цієї політичної сили – Партії регіонів, та її фактичного лідера Віктора Януковича. Зробити бодай якийсь аналіз з життя партії та її босів навряд чи вдасться, бо там наскільки все неприховано, настільки й утаємничено. Неприхованим є те, що Партія регіонів тримається на грошах та силі. Утаємничені тут підконтрольність та підзвітність. Хто кого контролює, хто кому звітує – не знають навіть самі регіонали. Майже, як у масонській ложі.

Віктор Янукович, що представляє Партію регіонів, йшов на вибори з її гаслами та програмними засадами. Назагал вони були “підточені” під виборця зі східної України: російській мові – статус державної, курс на зближення з “дружнім російським народом” і таке інше. На початках своєї президентської діяльності Віктор Янукович дотримувався взятого курсу “ліворуч”. Найбільше це торкнулося мови. Він також загравав з Росією, зокрема, через лідера Російської Православної Церкви Кіріла. Це тривало, аж поки не постав вибір: Росія чи Європа. Янукович віддав перевагу євроінтеграції.

Тож, чому лідери таких, здавалося б, різних політичних сил зреклися своїх попередніх позицій і різко звернули “на захід”? Відповідь проста: капітал. Точніше, безпека його зберігання. Про статки Януковича та “Сім`ї” говорити зайве, особистих фінансових і майнових потуг нарощують і “свободівці”. Тому, при виборі курсу держави і ВО “Свобода”, читай, Олег Тягнибок, і Партія регіонів, читай, Віктор Янукович, думали насамперед про власні інтереси. У регіоналів вибір курсу України вирішився у формі “чоловічої розмови” з Януковичем, у свободівців, аналогічно, “щирої розмови” з Тягнибоком. Кажучи блатним сленгом, “бабло перемогло добро”.

Найдивніше у цій ситуації виглядає те, що народ повірив у щирі наміри української “верхівки” просувати Україну до рівня розвиненої європейської держави. Бо “європейський вибір” і вступ до Євросоюзу – не одне і те ж.

Василь Кирилич

Трускавецький вісник
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (1)
Gektor89 25 жовтня 2013, 11:28
Гарна робота, пане Василю! Дуже шкода, але вже незабаром спостерігатиме як "Свобода" гірко розчаровуватиме своїх прихильників: від оприлюднення інформації про прямі звязки з криміналом та напівлегальною ( як це сталося у суперечках із "Експресом") торгівлею тютюновими та горілчаними виробами на СВОЇХ "точках" і до викриття шаленого самозбагачування її лідерів. Якщо хоч ОДИН нардеп від "свободи" не буде в цьому замішаний, то це буде явищем.
Але такого там не потерплять.
Цитувати          1
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: