Реєстрація    Увійти
Авторизація

Вікторія Вірт – бронзова призерка Чемпіонату світу з боксу серед жінок-молоді та юніорок

Нещодавно у курортному містечку Албена (Болгарія) відбувся другий Чемпіонат світу з боксу серед жінок-молоді та юніорок 1995-1996 та 1997-1998 р.н. У чемпіонаті взяли участь близько 300 спортсменів із 32 країн світу.

Основними конкурентами нашої збірної були: Росія, Китай, США, Австралія,Індія,Казахстан, Тайпей, Польща,Турція,Швеція, Ірландія,Англія та інші. Збірна України була представлена повним складом у 13 категоріях юніорок та 10 – молоді. 23 спортсменки захищали честь нашої держави у дуже важких та інколи не передбачуваних поєдинках.

Прикрасою змагань була участь чемпіонаті 17-річної Олімпійської чемпіонки в Лондоні 2012 року, американки Клареси Шилдс – у ваговій категорії до 75кг. Наперед відзначу,що її визнано кращою спортсменкою змагань серед молоді.

Вперше Чемпіонат світу в Болгарії відбувався за новими правилами міжнародної боксерської організації(АІБА). За новими правилами перемогу вже визначають 5 суддів,з яких комп’ютер вибирає 3 результати. Також відмінено кнопочну систему нарахування очок. А щодо самого поєдинку, то дозволено більше силової роботи на середній та ближній дистанціях. Не можна сказати одназначно, що ці зміни призвели до покращення видовищності боксерських двобоїв,скоріше це дало шанси представникам силового, агресивного боксу.

А тепер коротко про виступи наших спортсменок…. У складі збірної команди України приймали участь у чемпіонаті світу 2 представниці Львівської області. У категорії до 54 кг серед молоді, виступала бориславчанка, Почесна громадянка нашого міста, а зараз студентка Львівського державного училища фізичної культури , Вікторія Вірт-Чемпіонка України 2009-2013 р.р., Майстер спорту міжнародного класу.

В категорії до 80 кг серед юніорок відстоювала честь нашої держави Анастасія Космірак з м. Трускавця, чемпіонка України 2013 року. З 23 українських боксерок до півфіналу пробились всього вісім.

Вікторія Вірт – бронзова призерка Чемпіонату світу з боксу серед жінок-молоді та юніорок. У важких півфінальних поєдинках , де приходилось боротись не тільки із суперником,а й не завжди об’єктивними рішеннями суддів та рефері, тільки трьом дівчатам вдалось пробитись до фіналу. Вікторія Вірт - у категорії 54 кг , на жаль, поступилась з суперечливим рахунком 1:2 спортсменці з Індії у дуже видовищному та напруженому поєдинку і завоювала бронзову медаль.

Відзначу що на шляху до півфіналу Вікторія перемагала боксерок з Польщі, Франції та Австралії. На жаль не змогла завоювати бажану медаль і Анастасія Космірак, яка у чвертьфіналі поступилась казахській спортсменці і посіла 5 місце. Ще три бронзові нагороди принесли команді України: Ірина Руських з Донецька (52кг), Юлія Євграфова з АР Крим(75кг) та Вероніка Шакшуй з Харкова(46кг). Найприємнішою хвилиною для нашої команди стала єдина перемога Ангеліни Бондаренко, яка виступає за м. Київ,у категорії до 54 кг серед юніорок. Ще дві срібні медалі завоювали у категорії до 48кг -Нанна Охота з м. Комсомольська, що на Полтавщині, та у категорії +81 кг-Ірина Винник з м. Івано-Франківська. У підсумку українські дівчата здобули 8 медалей : 1 золоту, 2 срібні та 5 бронзових.

Бориславська міська рада за інформацією директора Бориславської ДЮСШ, Заслуженого тренера України, майстра спорту України Олега Загірського