Реєстрація    Увійти
Авторизація

Податкова відповідає на «гарячі запитання»

Учора, 8 жовтня 2013 року, в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія”. На запитання додзвонювачів щодо адміністрування єдиного соціального внеску відповідала завідувач сектору доходів і зборів фізичних осіб Садлівська Марія Ігорівна. Пропонуємо вашій увазі найбільш актуальні запитання та відповіді.

- Підкажіть будь-ласка, до якого органу та за якою формою необхідно відтепер подавати звіти по єдиному внеску?
- Починаючи з 01.10.2013 року звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника до органу доходів і зборів, тобто до податкової інспекції за основним місцем реєстрації платника.
Форми та строки подання звітності передбачено розділом ІІІ наказу Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 “Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160, який розміщено на офіційному веб – порталі Міндоходів за адресою: в закладці “Міністерство” обрати розділ “Законодавство”–“Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”–“Накази”.
- Наше підприємство на даний час не працює, всі працівники звільнені. Контроль за підприємством здійснює засновник. Чи потрібно подавати звітність по єдиному внеску, якщо немає нарахування заробітної плати та лист про відсутність діяльності, якщо такий лист раніше подано до Пенсійного фонду?
- Відповідно до підпункту 2.13 пункту II. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 , юридичними особами, які не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів не подається.
Новий лист про відсутність діяльності подавати не потрібно.
- Скажіть будь-ласка, чи можна подавати звіт по єдиному внеску в електронному вигляді з допомогою безкоштовних ключів ЕЦП?
- Для підготовки платників податків до подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міндоходів розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з ЄСВ.
Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.
Також розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).
Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на веб-порталіМіндоходів.
При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися електронним цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пункті реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів, що діє у Дрогобицькій ОДПІ за адресою:м.Дрогобич, вул. Шевченка,9.
- Чи необхідно після 01.10.2013 отримувати в податковій інспекції нову довідку на виплату заробітної плати, якщо термін дії довідки, виданої Пенсійним фондом, не минув?
- Довідка-розрахунок на виплату заробітної видана органом Пенсійного фонду, термін дії якої не минув, дійсна після 01.10.2013 до дати, зазначеної в довідці (включно).
- Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?
- Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” зі змінами та доповненнями.
Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску.
Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок. Звільнення від сплати єдиного внеску для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.
- Чи потрібно писати листа до податкової інспекції на перекидку коштів, якщо на рахунку Пенсійного фонду станом на 01 жовтня 2013 року рахується переплата по єдиному соціальному внеску?
- Заяви на перекидку коштів з рахунків Пенсійного фонду України на рахунки територіального органу Міндоходів писати не потрібно.
Залишки коштів по Єдиному соціальному внеску, які обліковувалися на рахунках Пенсійного фонду України автоматично перейдуть на рахунки Міністерства доходів і зборів України згідно актів прийому-передачі даних.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: