Реєстрація    Увійти
Авторизація

На економіку Дрогобича впливає не лише українська, але й світова економіка

Дрогобич — це середнє місто за кількістю населення (95 925 осіб станом на 1 січня 2013 року) і друге за розміром місто у Львівській області. «Дрогобич — це не Нью-Йорк чи Лондон, але й не маленьке містечко на півдні Китаю. Саме тому, на економічний прогноз для Дрогобича впливають як зовнішні, так і внутрішні чинники», — зазначив директор Проекту РЕОП Пол Дарбі під час проведення тренінгу з економічного прогнозування для спеціалістів економічного напряму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
До зовнішніх чинників впливу належать загальний стан світової економіки, економічний прогноз для інших країн, які є ключовими торговими партнерами України, а також економічний прогноз для окремих важливих галузей.
За словами консультанта з економічних питань Проекту РЕОП, Олександра Жолудя, економіка міста у своїй динаміці значною мірою наслідує економіку України, яка, як відомо, є доволі відкритою (обсяг зовнішнього товарообороту перевищує ВВП). На економіку України впливають темпи розвитку основних торгівельних партнерів — Росії та ЄС. Такі підприємства, як ВАТ «Дрогобицький долотний завод» переважно експортують свою продукцію, тож опосередковано залежать від світового попиту на нафту. Тому, щоб зрозуміти економічний прогноз для Дрогобича, важливо розуміти зовнішньоекономічний контекст, в якому знаходиться місто.
Протягом останніх кількох років світова економіка демонструє досить кволе зростання. Зростання світової економіки стримувалося кількома чинниками. Серед них:
- тривала криза суверенного боргу та рух у напрямку бюджетних обмежень у Європі;
- зростанню економіки США перешкоджала стагнація ринку житла та бюджетні обмеження, спрямовані на контроль за дефіцитом країни;
- економіка Китаю уповільнилася через політику Уряду, мета якої — «охолодити» окремі сектори економіки, тобто не допускати значного зростання цін або надлишку інвестицій у цих секторах.
У майбутньому багато з цих чинників продовжуватимуть стримувати зростання світової економіки та економіки Дрогобича, відповідно.
Хоча зростання світової економіки є важливим для економічних перспектив Дрогобича, зростання реального ВВП України є набагато вагомішим зовнішнім чинником економічної активності в місті. Окрім цього, на економіку Дрогобича також впливають і внутрішні чинники, до яких належать демографічні тенденції в області та доходи населення області.
Ретельний аналіз зазначених зовнішніх та внутрішніх чинників, що впливають на функціонування економіки Дрогобича, став основою економічного прогнозу, розробленого в рамках Проекту РЕОП. За попередніми даними, презентація остаточних результатів економічного прогнозу для міста, а також рекомендацій щодо планування місцевого економічного розвитку запланована взимку цього року.
Нещодавно були презентовані демографічний прогноз до 2030 року та рекомендації щодо покращення демографічної ситуації в Дрогобичі, розроблені в рамках Проекту РЕОП.

Прес-служба Дрогобицького міськвиконкому
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (1)
Gektor89 14 вересня 2013, 15:16
Чудова новина, - Дрогобич із 80 тисячного перетворився на майже стотисячне місто. За рахунок чого це сталося? Демографічний прорив? Статистика? Брехня? Помилка? А де майже 3 тисячі трудових мігрантів, щзо НАЗАВЖДИ покинули цей край та місто?
Цитувати          1
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: