Реєстрація    Увійти
Авторизація

Ірина Сех вимагає від уряду фінансувати природоохоронні заходи на гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал"

Ірина Сех вимагає від уряду фінансувати природоохоронні заходи на гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал"
Народний депутат України від ВО "Свобода", голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех вимагає від уряду профінансувати протягом 2013–2014 років природоохоронні заходи на Стебницькому державному гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал", зокрема спрямувати кошти на реалізацію проекту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України. Про це йдеться в депутатському зверненні Ірини Сех до Прем'єр-міністра України М.Азарова.
Як зазначає націоналістка, Стебницьке держпідприємство "Полімінерал", занесене до реєстру потенційно небезпечних об'єктів, перебуває на обліку в Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області. Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення у зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали на поверхні.

"У зоні впливу вироблених підземних свердловин розташовані житлові будинки міста Стебник, високовольтні лінії електропередач, водоканалізаційні мережі міст Дрогобич та Трускавець, залізниця державного значення Київ – Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ–ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець. Роботи на підприємстві виконуються на підставі розробленого комплексного проєкту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року. Крім проєктних робіт, здійснювались заходи з ліквідації техногенних загроз довкіллю. Зараз на прилеглих до "Полімінералу" територіях склалася небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: триває активізація процесів карстоутворення, потрапляння прісних вод у підземні виробки, просадка земної поверхні тощо", – йдеться у зверненні свободівки.

За словами Ірини Сех, нещодавно було затверджено рішення про приватизацію підприємства, а Міністерство фінансів України зобов'язало Державну скарбничу службу України призупинити фінансування за бюджетною програмою в частині реалізації комплексного проекту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель". Відтак на підприємстві припинено роботи з проведення комплексу необхідних природоохоронних заходів. "Ситуацію ускладнює той факт, що заходи, передбачені "Комплексним проєктом…", мають так званий "сезонний" характер, найбільше навантаження припадає на весняно-літній період, коли погодні умови дозволяють ефективно та якісно виконувати роботи. Серед можливих наслідків припинення фінансування – розчинення (руйнування) міжкамерних опорних ціликів, раптовий обвал стелин відпрацьованих камер", – зазначає Ірина Сех.
Враховуючи небезпечну екологічну ситуацію, яка виникла внаслідок недофінансування природоохоронних заходів на Стебницькому ДГХП "Полімінерал", народний депутат вимагає затвердити невідкладне рішення щодо надання протягом 2013–2014 років коштів, достатніх для повного фінансування проєкту "Консервація рудника №2 і рекультивація порушених земель", а також дати відповідне доручення Фонду державного майна України при розгляді питання щодо приватизації Стебницького ДГХП "Полімінерал" враховувати вимоги закону "Про приватизацію державного майна" щодо передачі підприємства як цілісного майнового комплексу.

Прес-служба ЛОО «ВО «Свобода»
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: