Реєстрація    Увійти
Авторизація

ХХІХ сесія Трускавецької міської ради: протистояння з ЗАТом загострюється

15 серпня о 10.15 розпочала свою роботу чергова XXIX сесія Трускавецької міської ради. Міський голова Руслан Козир розпочав її з привітання депутатів, які народилися у серпні (Юрій Беднарчук, Олександр Ткаченко, Олександр Біліченко, Святослав Павлечко), а також привітав секретаря ради Петра Шумина із народженням онука.

Згодом кілька депутатів внесли доповнення до порядку денного, зокрема депутат Богдан Габшій вніс пропозицію внесення змін до рішення від 22.12.2012 р. у пункті коштів на будівництво та облаштування притулку для безпритульних тварин.

З депутатськими запитами виступили депутати І. Спурза, Є. Юник, П. Швець, М. Малащак, С. Мицик, Б. Габшій та секретар ради П. Шумин. Серед питань, які хвилюють депутатів – небезпечна для пішоходів вулиця Сагайдачного, відкриті каналізаційні люки біля Мазепи, 4, невиконання вимог про дотримання тиші після 22.00 у місті-курорті, репертуар різноманітних закладів, які зневажають українське. Замість «Ой у лузі червона калина» гостям міста доводиться слухати «О Боже, какой мужчина» чи «Владимирский централ», ну як це може не обурювати, в тому числі і депутатів? Мер міста доручив давати попередження, а потім ходити комісійно та складати адмінпротоколи.
Інша проблема, яку було порушено – загазованість. «Ми втратили джерело Рокослану, втратили прекрасний парк, де зараз «Фуршет», а скоро можемо втратити…» (Є .Юник). Що можемо втратити, гадаємо, зрозуміло – репутацію курорту підривати не будемо. Бо дійсно, хіба їхатиме відпочивальник, коли буде така загазованість, як вихлопними газами, так і шумом?

Депутати за пропозицією Богдана Габшія звернулися у ради вищого рівня, щоб екологічний податок на 50% залишався на місцях – зараз абсолютна більшість цих грошей іде до Києва. Сергій Мицик вдруге звернувся із проханням на якийсь час перенести зупинку для маршруту на Дрогобич, а Михайло Малащак вдруге просить покосити та прибрати територію на його окрузі неподалік будинку 36 на Мазепи.
Першим питанням депутати заслухали звіт про виконання бюджету за перше півріччя цього року. Доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. За словами головного трускавецького фінансиста, дохідна частина загального фонду виконана на 84,6%, невиконання становить 15,4%, а якщо в грошах, то 4 млн. 864 тис. грн. Одне з основних джерел наповнення дохідної частини бюджету – податок з доходів фізичних осіб, його вдалося зібрати на суму 14 млн. 998 тис. грн., що становить 86% від планових показників. Недовиконання показників стається через зменшення фонду заробітної плати, зокрема по ЗАТ «Трускавецькурорт», ДП «Транспорт ТКС-Євробуд», ДП «Будівництво ТКС-Євробуд», «Ріксос-Прикарпаття».

Виконання власних доходів здійснено на 81,8%. Основна частина – плата за землю (зібрали 9 млн. 68 тис. грн., це на 2 млн. менше від запланованого). Натомість місцеві податки та збори до скарбниці міста надійшли у повному обсязі.
Під час короткого обговорення цього питання депутат Богдан Габшій звернув увагу присутніх на той факт, що є яскраво виражене недопоступлення коштів від пайової участі. Депутат підняв тему будівлі на Симоненка, 22, через яку знищене асфальтне покриття вулиці Симоненка, однієї з центральних вулиць міста. Натомість депутата Гарванка цікавило, чи буде покращення щодо наповнення бюджету. Замість Миколи Федоричака відповідати взявся міський голова, який зауважив, що для цього нема мотивації. «Трускавець в області займає перше місце по виконанні бюджету, - зауважив мер, - минулого року це було 105%». Але про яке заохочення може йти мова, коли йде вилучення додатково зібраних коштів. При нагоді не забули незлими тихим словом пом`янути і казначейство...

Три короткі питання доповідали керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко, головний лікар міської лікарні Андрій Кульчинський та очільник комунального АТП Дмитро Масляник. Стосувалися ці питання звільнення КП «Трускавецьжитло» від земельного податку (по 4 будинках), дозволу на кредит під державні гарантії для лікарні (на суму понад 1 мільйон гривень для завершення реконструкції в кількох корпусах) та змін у статутному фонді. Питання пройшли без обговорень, з невеличкими уточненнями та зауваженнями.

А от перше із земельних питань, які доповідала завідувач відділу землекористування Оксана Плахтій, викликало бурхливий діалог між представниками міської влади та ЗАТ «Трускавецькурорт». Міська рада відмовила «Трускавецькурорту» в отриманні дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, причина – ЗАТ хотів зменшення розмірів цих ділянок. Те, що рада прийме саме таке, а не інше рішення, було зрозуміло ще з початку пленарного засідання, коли секретар ради Петро Шумин з притиском наголосив, що «співпраці не вийде». Палкі аргументи депутата Анатолія Стародуба, як і виступ-пояснення правника ЗАТу Андріана Копинця результату не дали. «На сьогоднішній день керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» говорить, що міський голова поганий», - жалівся Руслан Козир і в той же час обнадіяв представників ЗАТу та громади міста-курорту: «Але я – не вічний міський голова».

Втім, у цьому питанні (по землі під свердловинами) зауваження Руслана Козира, що «Нафтуся – Божий дар і ми маємо його берегти як зіницю ока» є досить слушним. Лист-відповідь ЗАТу, що теперішня влада йде тим же хибним шляхом, що і влада попередня, наштовхує на думку, що ще довго не буде порозуміння між владою міста та керівництвом ЗАТ «Трускавецькурорт», напевно, аж до того часу, поки не стане мером представник ЗАТу, або хтось, хто готовий іти на компроміси. «В цьому питанні я на жодні компроміси не піду» - позиція Руслана Козира була чітка та недвозначна.
Після цього питання депутати розглядали інші земельні питання. Інколи доходило до абсурду, як в ситуації, коли влада мало не віддала комусь землі КП «Трускавецьтепло», аж депутат Руслан Крамар не знав, чи обурюватись йому, чи сміятись, чи плакати. Втім, кореспондент «Трускавецького вісника» не зміг побути до кінця сесії, тож кого цікавлять всі прийняті рішення, той згодом матиме можливість ознайомитися з ними на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Володимир Ключак
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: