Реєстрація    Увійти
Авторизація

Бандитизм в Україні страшніший, ніж колись у Чикаго!

Заради легких грошей злочинці готові на все — за три дні у країні два збройні напади на інкасаторів, 6 трупів і чотири з половиною мільйони вкрадених грошей

Здається, українці оскаже­ніли і в своєму бажанні роз­багатіти цілком втратили здо­ровий глузд. Чоловік, який на Дніпропетровщині розстріляв колег-інкасаторів, через добу після моторошного злочину пішов на ринок купити собі… нову сорочку. Там його і пов’я­зали оперативники. Убивця, Олег Калюжний, який поста­вив на вуха всю країну і за голо­ву якого міліція платила 10 ти­сяч гривень, і не думав далеко втікати, залягати на дно чи хо­вати викрадені гроші. Що це – відчуття безкарності? Втрата соціальних орієнтирів? Боже­вілля зубожілої нації?

Навіть правоохоронці були подивовані тим, як цинічно 15 липня на трасі Кіровоград – Запоріжжя непода­лік Кривого Рогу інкасатор впритул розстріляв колег, із якими не один рік працював пліч-о-пліч. Як тепер стало відомо, Олег Калюж­ний, знаючи маршрут пересування інкасаторської машини і суму, за кілька днів заздале­гідь розпланував погра­бування. Знав він і те, що його колеги без бронежилетів. Але не роздумуючи застрелив водія із пісто­лета ТТ, коли той на його про­хання зупинив машину в полі, на безлюдній трасі. Свого на­парника Калюжний розстрі­ляв із «Макарова», викрав із машини близько півмільйона гривень і втік. Уже потім експерти-криміналісти виявили, що нападник випустив у колег-інкасаторів 15 куль!

Про знайдений на узбіччі траси інкасаторський автомо­біль із двома трупами миттю за­говорила вся країна. Правоо­хоронці прочісували населені пункти області, аж доки на яко­мусь відтинку колії не знайшли пістолет ТТ та речі інкасатора-втікача. Собаки взяли слід і привели оперативників на тор­говельний ринок у Зеленодольску, куди Калюжний прийшов пішки з торбою вкрадених гро­шей і пістолетом ТТ. У людно­му місці озброєного чолові­ка затримувати не стали – по­чекали, коли зайде у двір свого дому, і взяли, як то кажуть, гарячим. З викрадених 500 ти­сяч інкасатор потратився лише на нову сорочку! Затримання стало для Калюжного, дивна річ, несподіванкою, хоч він і не намагався втікати або чини­ти опір.

Як розповів Олексій Щербатов, начальник прес-служби УМВСУ у Дніпропетровській області, «затриманий 48-річний Олег Калюжний мав вій­ськову освіту, був у хорошій фізичній формі, прожи­вав з цивільною дружи­ною в Кривому Розі. За своє життя змінив багато місць роботи, переважно це були посади пов’язані з інка­саторською справою у кількох різних банках, зокрема й в Ощадбан­ку. Тобто в цій галузі він був профі та знав усі тон­кощі й специфіку профе­сії. Втім, у ході попередньо­го слідства пояснити, для чого він так жорстоко розпра­вився з колегами і що штовхнуло його на розбій, чоловік так і не зміг».

У такому ж зухвалому напа­ді на інкасаторську машину «Укрпошти» у Миколаєві три дні перед тим грабіжники вби­ли водія інкасаторів. А інкасатор, обороняючись, застре­лив двох грабіжників. Нагадає­мо, 12 липня у дворі будинку на вул. Будівельників, 16-а, в Ми­колаєві бандити напали на ін­касаторський автомобіль «Укрпошти». Службова «Газель» до­ставляла 4 мільйони гривень пенсійних грошей у поштове відділення.

Дорогу інкасаторам перего­родив «Daewoo Sens», з яко­го вискочили двоє в масках та камуфляжних костюмах і від­крили вогонь по машині. Водія вбили першим же пострілом, а інкасатор впав на панель при­ладів, завдяки чому залишив­ся живий. Його напарник із са­лону відкрив вогонь у відпо­відь і поранив одного з грабіж­ників. Другий кинувся втікати, але за 20 метрів кулі наздогнали його. Він загинув на місці, дру­гого грабіжника доставили в лі­карню, де він і помер. До сло­ва, один із убитих нападників в недалекому минулому був пра­цівником СБУ. Перед нападом на інкасаторську машину зловмисники вбили таксиста, у якого відібрали авто «Daewoo Sens».

Безглузді, зухвалі розбійні на­пади і бандитизм, які стали в Україні страшніші, ніж колись у Чикаго, змусили реагувати й правоохоронців. На брифінгу перед журналістами очільник обласної міліції Дніпропетров­ська Віктор Бабенко виправдо­вувався дивним чином. Мов­ляв, банки самі винні, бо на­бирають на роботу всіх підряд, погано проводять інструкта­жі, не контролюють підлеглих і часто великі суми довіряють людям сумнівної моральної та трудової репутації.

«Доки не з’являться обов’яз­кові вимоги щодо перевезення цінностей з міліційним су­проводом, доки не почнуть во­зити гроші спеціалізованими броньованими автомобілями, інкасатори будуть живими мі­шенями», — вважає Світлана Павловська, начальник прес-служби Держслужби охорони МВС України.

Оксана ПАХОЛКО
Loading...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Написати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру
Введіть код: